Zdjęcie do dyplomu

Dyplom ukończenia uczelni wyższej to chwila godna zapamiętania dla każdego studenta. Dokument wieńczy wieloletni trud nauki i będzie stanowił jeden z podstawowych dokumentów w aktach osobowych pracownika. Dyplom trafi w ręce obcych osób, dlatego ważne jest, aby dokument, prócz dobrych wyników w nauce, zawierał również dobrej jakości zdjęcie. W Radomiu jest kilka punktów wykonujących usługi zdjęć dyplomowych. Adresy punktów znajdują się w naszym serwisie. Przy rezerwacji usługi online użytkownik premiowany jest 20-procentową zniżką na wybrany pakiet zdjęć.

Zdjęcie do dyplomu – wymogi ogólne

Fotografia tego typu nieco różni się od zdjęć wykonywanych do paszportu lub dowodu osobistego. Przed pójściem do fotografa należy upewnić się co do kryteriów swojej uczelni. Rozmiar zdjęcia do dyplomu to najczęściej 45 x 65 mm, jednak często zdarza się, że uczelnia wymaga, aby zdjęcie do pracy licencjackiej czy zdjęcie do pracy magisterskiej miało wymiary 35 x 45 mm. Dokładne informacje znajdują się na stronie internetowej każdej uczelni. Można też osobiście udać się do dziekanatu i zapytać pracowników.

Jak się przygotować do zdjęcia

Zdjęcie do pracy dyplomowej, a także każdej innej, wymaga odpowiedniego przygotowania. Zaleca się, aby dopasować ubiór w sposób adekwatny do okoliczności. Niektóre uczelnie wymagają, aby zdjęcie do pracy inżynierskiej wykonane było osobie w stroju galowym, na który składa się klasyczna biała koszula, dopasowana marynarka lub żakiet. Podobne wymagania obowiązują przy zdjęciu do pracy doktorskiej, a także do pozostałych prac, których efektem jest dokument zawierający ocenę.

Fotografię akademicką wykonuje się z lewego półprofilu z odsłoniętym uchem. Panie mogą zestawić swoją stylizację z odpowiednią biżuterią i podkreślającym urodę makijażem. Panowie mogą dodatkowo wystylizować zarost, aby wyglądał czysto i schludnie. W obu przypadkach zalecane jest odpowiednie uczesanie. U pań znakomicie sprawdzi się klasyczny kok, u panów konieczna może być wizyta u fryzjera celem strzyżenia.