Zdjęcie do prawa jazdy

Prawo jazdy jest dokumentem wydawanym przez Wydział Komunikacji i uprawniającym do kierowania pojazdami określonej kategorii. W posiadanie dokumentu można wejść, zdając państwowy egzamin na prawo jazdy pod okiem egzaminatora. Egzamin poprzedza seria spotkań, mających na celu zapoznać przyszłego uczestnika ruchu drogowego z najważniejszymi zasadami panującymi na drodze.

Prawo jazdy zawiera najważniejsze dane osobowe oraz fotografię. Zdjęcie do prawa jazdy można wykonać w zakładach fotograficznych w Radomiu, mając na uwadze wysoką jakość fotografii. W naszym serwisie znajdują się dane adresowe dobrych punktów fotograficznych na terenie Radomia. Można znaleźć ten najbliżej swojego miejsca zamieszkania i skorzystać z usługi z 20-procentową zniżką, rezerwując ją uprzednio przez nasz serwis.

Jakie zdjęcia do prawa jazdy obowiązują w 2021 roku

Ujmując w jednym zdaniu: zdjęcia do prawa jazdy i dowodu są takie same. Wymiary zdjęcia do prawa jazdy to 3,5 x 4,5 cm. Osoba na zdjęciu powinna patrzeć prosto w obiektyw i być ustawiona w pozycji frontalnej do aparatu. Wymagany jest naturalny wyraz twarzy, otwarte oczy i zamknięte usta. Kontury twarzy muszą pozostać wyraźnie zarysowane w celu ewentualnej weryfikacji tożsamości. Nie wolno przysłaniać twarzy włosami, biżuterią czy elementami zdobiącymi. Przed wykonaniem zdjęcia można zdecydować się na delikatny makijaż i elegancki zestaw odzieży.

Czy zdjęcie do prawa jazdy musi być w okularach?

Jeśli osoba pozująca do zdjęcia na co dzień nosi okulary, może – ale wcale nie musi – mieć na sobie okularów. Tego dnia można zdecydować się na soczewki kontaktowe. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań osoby przygotowującej się do zdjęcia.

Zmiana zdjęcia do prawa jazdy

Jeżeli dokument zostanie skradziony, zagubiony lub ulegnie zniszczeniu w sposób uniemożliwiający odczytanie danych lub zdjęcia, wówczas zachodzi potrzeba wyrobienia nowego zdjęcia do prawa jazdy. Ile sztuk zdjęć do prawa jazdy potrzebuje urzędnik? Za każdym razem wymagana jest jedna kolorowa fotografia wykonana na jasnym i jednolitym tle.